O nás

Kognitivně behaviorální terapie (KBT) je rychle se rozvíjející a prokazatelně účinný terapeutický směr, který je srozumitelný a má strukturu. Postupy a metody KBT se úspěšně využívají v terapii dětí a dospělých osob s různými depresivními, závislostními a jinými problémy.

KBT centrum navazuje na dlouhodobou odbornou práci jejich terapeutů a jejím základním posláním je rozšiřování a uplatnění postupů KBT terapie nejen v terapii duševních poruch, ale také v oblasti zdravotnictví, sociální práce, školství a poradenství.

Naši práci vnímáme jako poslání, kdy se snažíme společně s klientem nalézt řešení problémů, s kterými do terapie přichází. Naši terapeuti jsou členy odborných společností (České asociace pro psychoterapii a České společnosti kognitivně behaviorální terapie), pravidelně přednáší na konferencích, publikují v odborných časopisech a působí jako lektoři odborných kurzů.

Naši terapeuti

Mgr. Roman Pešek

Mgr. Roman Pešek

Odborný garant KBT kliniky, kognitivně behaviorální terapeut a supervizor

Více info...

Odborný garant KBT centra, kognitivně behaviorální terapeut a supervizor s dlouholetými profesními zkušenostmi oblasti individuální a skupinové KBT. Člen České společnosti kognitivně behaviorální terapie (ČSKBT), České asociace pro psychoterapii (ČAP) a předseda Pracovní skupiny pro psychoterapii v sociálních službách při Asociaci poskytovatelů sociálních služeb ČR. Přednáší a vede odborné semináře v tuzemsku i v zahraničí a publikuje v odborných časopisech (např. Psychiatrie pro praxi, Adiktologie) a v popularizujících časopisech (např. Psychologie dnes). Mezi jeho významnější publikace patří Kognitivně behaviorální terapie v praxi (s J. Praškem a P. Štípkem), Sám sobě psychoterapeutem aneb Co opravdu pomáhá zvládat úzkosti a deprese – pohledem KBT, Syndrom vyhoření aneb Jak se prací a pomáháním druhým nezničit – pohledem KBT (s J. Praškem) a Jak se zbavit závislosti na alkoholu – pohledem KBT. Má manželku Barbaru a dva syny. Hraje na bicí v rockové skupině ReSt band, chodí jedenkrát týdně na hodinu běhat a vyhledává společnost chápajících a vtipných lidí.

Méně info...
Mgr. Regina Jandová

Mgr. Regina Jandová

Psycholog, terapeut

Více info...

Regina působí v centru jako psycholožka a terapeutka. Vystudovala jednooborovou psychologii na Univerzitě Palackého v Olomouci. Svou odbornost v kognitivně behaviorální terapii rozvíjí pod vedením prof. Jána Práška a dr. Miloše Šlepeckého. Absolvovala výcvik v krizové intervenci, kurz psychologa ve zdravotnictví a zároveň působí na Lince bezpečí. Svůj volný čas tráví s rodinou, má ráda hudbu a umění.

Méně info...
Mgr. et Mgr. Gabriela Zagyi

Mgr. et Mgr. Gabriela Zagyi

Psycholog, terapeut

Více info...

Psycholog a terapeut, vystudovala jednooborovou psychologii na Univerzitě Palackého v Olomouci a sociální práci a poradenství na Ostravské univerzitě. Své odborné dovednosti v kognitivně behaviorální terapii nadále rozvíjí pod vedením prof. Jána Praška a dr. Miloše Šlepeckého. Absolvovala výcvik krizové intervence, dále výcvik v systemickém přístupu Solution- focused therapy - na řešení orientovaný přístup v poradenství a terapii. Relaxuje sportem a procházkami v přírodě.

Méně info...
Mgr. et Bc. Martina Salamonová

Mgr. et Bc. Martina Salamonová

Psycholog, rodinná terapeutka

Více info...

Psycholožka a rodinná terapeutka. Studovala jednooborovou psychologii na Univerzitě Palackého v Olomouci. Na Ostravské univerzitě vystudovala sociální pedagogiku, sociální práci a poradenství. Absolvovala výcvik rodinné terapie v přístupu V. Satirové (TSTS)– systemický výcvik v rodinné terapii pod vedením MUDr. Alexandry Beránkové, Mgr. Rebeky Trepačové a Mgr. Vladimíra Straky. Absolvovala výcviky komplexní krizové intervence v organizaci Remedium, telefonickou a terénní krizovou intervenci. Je součástí týmu lektorů zabývající se vzděláváním v oblasti krizové intervence. Ve spolupráci se vzdělávací organizací Educo Centrum se dlouhodobě zaměřuje především na oblast krizové intervence v kontextu rodinného systému a dále věnované péči o pracovníky v pomáhající profesi. Dále působí v Poradně pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy. Ve volném čase tráví čas s rodinou a přáteli a relaxuje ve volné přírodě.

Méně info...